Dave Mustaine

Diskuse o známých a významných představitelích metalové hudby.
Metal Heart

Dave Mustaine

Příspěvek od Metal Heart » úte 14. říj 2008 19:25:26

Dave Mustaine

Obrázek

Dave Mustaine se narodil 13.září 1961 v La Mesa, Kalifornii. Prožil nepříliš šťastné dětství, jeho otec byl násilný alkoholik, který se k Davemu často choval velmi krutě. Ani po rozvodu se situace neuklidnila. Rodina před ním prchala, častokrát se stěhovala, ovšem on je po čase vždy dokázal vyhledat, Dave proto vyrůstal na mnoha předměstích, nikde se neusadil na delší dobu.

Jeho první větší seznámení s hudbou přišlo v době, kdy dostal svoji první akustickou kytaru a následně slašel album Sad Wings Of Destiny od Judas Priest, které jej ovlivnilo pozbytek života. V roce 1979 začal hrát ne elektrickou kytaru, ovlivněn kapelami jako Judas Priest a Motorhead.

Roku 1981 Dave opustil svoje první seskupení Panic a připojil se k formující se kapele Metallica, ve které setrval přes dva roky. Brian Slagel, raný manažer skupiny na něho vzpomíná takto: ,,Dave byl neuvěřitelně nadaný kluk, ale měl velké problémy s chlastem a drogami. Když byl pod jejich vlivem, stala se z něho šílená postava a maniak, ale v té chvíli se tím nikdo nezabýval. Chci říct, že chlastali všichni, ale u něho to bylo jiné, až po čase si všimli, že má opici každý den..."

V roce 1983, kdy kapela trávila čas v New Yorku a chystala se nahrát debut Kill 'Em All, byl Dave z kapely vyhozen:
,,Pamatuji si to, jako by to bylo včera, ležel jsem na posteli, očima nahoru, kde stáli kluci z kapely, moje druhá rodina."
,,Víš co, jsi z kapely venku!"
,,Co? Bez varování, nedostanu druhou šanci?"
,,Ne, vypadni!"

Dave si sbalil věci, odvezli ho na autobusovou zastávku, ze které se vydal na několikadenní cestu do Los Angeles. Za tu dobu, co s kapelou strávil Metallica použila jeho materiál na Kill 'Em All, Ride The Lightning a údajně i na Master Of Puppets ( song Leper Messiah ).

Po návratů domů, ve stavu nepředstavitelného vzteku, se rozhodl založit kapelu lepší a úspěšnější. Ještě v dubnu roku 1983 sestavil kapelu Fallen Angel, která však neměla dlouhého trvání. Po jejím rozpadu se seznámil s baskytaristou Davidem Ellefsonem, způsobem dosti komickým - hodil mu květináč do okna poté, co Ellefson během noci hrál hlasitě na baskytaru, základ nové kapely byl tu. První sestava Megadeth se zrodila ve složení Dave Mustaine, Chris Polland, David Ellefson, Gar Samuelson. Debut Killing Is My Business...And Business Is Good!, vyšel roku 1985 a zaznamenal obrovský ohlas, soutěžení s Metallicou začalo.

Zbytek textu dopíšu v průběhu týdne!
Thrash 'till Death

sporilov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dave Mustaine

Příspěvek od sporilov » ned 14. pro 2008 20:44:12

Dave je stejně borec! ;-)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!

Wurdulak

Příspěvek od Wurdulak » pon 15. pro 2008 14:16:48

Souhlasím. A může děkovat klukům z Metalliky, že ho vykopli a dali mu impuls k tomu aby se dal dohromady a ukázal co v něm je. Možná že to jestě teď bere jako křivdu, ale podle mě to bylo to nejlepší co se mu mohlo stát, jak pro Metallicu, tak pro něj.

Metal Heart

Příspěvek od Metal Heart » pon 15. pro 2008 16:57:58

Na místě Hetfielda a Ulricha bych zřejmě udělal to samé. Jen je paradoxem to, že oni chlastali stejně, jen neměli agresivní opilecké stavy jako Mustaine. To, jestli měl dostat šanci na nápravu, jestli by se dokázal napravit, o tom si můžeme jen povídat. Spíš mě zaráží, proč o něm Metallica pak po roky vykládala, že to byla troska, která dočasně zaplácla místo kytaristy, ale už nemluvili o tom, že jeho písně použili až do Ride The Lightning ( mimochodem, stejnomenná pecka je u mě tím nejlepším, co Metla nahrála, navíc z rukopisu Mustaina ), údajně i Leper Messiah na Master Of Puppets.

Když se ale Dave nedokáže srovnat s jedním vyhazovem, tak ať si hrábně do svědomí a popřemýšlí o okamžiku, kdy vyrazil z kapely Jeffa Younga, skoro stejný příběh jako v jeho případě, akorát kvůli ženské.
Thrash 'till Death

Grindall

Příspěvek od Grindall » pon 15. pro 2008 17:06:17

Nechci vám to tu moc "zašpiňovat", ale mám za to, že Mustaine v době vyhazovu z Metalliky nejen že chlastal jak duha, ale jel i v tvrdých drogách, heroin nevyjímaje...o kytarových schopnostech se teď nebavím, spíš o jeho celkovém "stavu" :-) .
Glass? Who gives a shit about glass?

Metal Heart

Příspěvek od Metal Heart » pon 15. pro 2008 17:09:42

Pravda, ten vyzkoušel vše, co se dá vyhulit, vyšňupat, píchat.
Thrash 'till Death

gazosh

Příspěvek od gazosh » sob 03. led 2009 0:40:45

Mě na tom spíš přišlo zajímavý, že jakmile byl vykopnut Mustaine, hnedka se tam přisral Hammet a vyprdnul se na dobře rozjetý EXODUS. Bylo to předem domluvený a nepřijde mi to fér jak od těch dvou, tak i od Hammeta. Ale taky jsem za to rád, protože si nedokážu představit Hammeta v Exodus...ale taky mám pocit, že si Mustaine stěžoval, že ho ani neupozornili (nejsem si vůbec jistý, ale Metal Heart mi to určitě potvdí, nebo vyvrátí).

Jinak jsem Mustainovic zastánce, mám ho rád ipřesto,že udělal hodně rozporuplných vyhazovů a rozhodně mezi legendy patří.

Jinak doufám, že vyjde ten koncert v Brně. Někdy v březnu by tam měl být totiž koncert(který ještě není potvrzený) spolu s Judas Priest a Testament!
http://zpravy.idnes.cz/brnenske-rondo-se-mozna-docka-metaloveho-trojkoncertu-judas-priest-megadeth-a-testament-gb3-/brno.asp?c=A090101_193454_brno_luv

Taky jsem zvědavý na nový materiál, který nahráli a dali ho na stránky, ale s přístupem jen pro fanklub.
Obrázek

Metal Heart

Příspěvek od Metal Heart » sob 03. led 2009 3:03:23

Z toho, co vím, tak Hammet jim padl do ucha v době, kdy jeli z LA do New Yorku a cestou poslouchali dema Exodus. Tak se to uvádí, jen mi přijde jako kravina, že na Kirka narazili během cesty dodávkou a on hned po Mustainove vyhazovu letěl do NY natáčet desku. Jak to bylo, to ví přesně jen oni, já osobně se přikláním k tomu, co napsal gazosh nademnou.

Sakra, kdyby to vyšlo, tak jsem tam jak na koni. Díky všem silám, že se to nechystá v Praze.
Thrash 'till Death

Metalic

Příspěvek od Metalic » sob 10. led 2009 14:07:52

Mustaine je machr, jen mě štvou ohlasy na to, že neumí zpívat, že jen kváká.
Obrázek
Cítím, jak dýchaj
Slyším je, jsou v mojí temnotě
Sráží mě k zemi jejich touha znovu se narodit
Teď sloužím Ďáblu smrtí a zlem
Roznáším zkázu, jsem démonem

Real

Příspěvek od Real » ned 11. led 2009 23:17:00

Metalic píše:Mustaine je machr, jen mě štvou ohlasy na to, že neumí zpívat, že jen kváká.

což na koncertech skutečně dělá :D ale v tout le monde je to docela výkon... není to z nejlehčích věcí na zpěv
proč Real? protože čistí...

Odpovědět