Power & Speed metal

Power metal a Speed metal
Odpovědět
Uživatelský avatar
umrlec
Administrátor fóra
Příspěvky: 2536
Registrován: úte 27. kvě 2008 19:22:04

Power & Speed metal

Příspěvek od umrlec » pon 19. črc 2010 14:56:21

~ Power & Speed metal ~

Charakteristika:
Power metal je druhem metalové hudby, který vychází z klasického heavy metalu a obsahuje jak prvky thrash metalu, tak i speed metalu, který je o něco rychlejší. Vyznačuje se čistým zpěvem, krátkými riffy, dlouhými melodickými a technicky náročnými kytarovými sóly. Některé kapely pak používají i klávesové nástroje. Texty se většinou zaobírají legendami, mýty a fantasy tématikou.

Historie:
Počátky power metalu jsou v polovině 80. let v Evropě a to konkrétně v Německu. Postupně se tento styl rozšířil po celém kontinentu a i za oceán.

Žánrové rozčlenění:
Evropský power metal je hodně melodický a v Evropě byli hlavními představiteli v 80. letech kapely Helloween, jejichž alba Keeper Of The Seven Keys Part 1 (1987) a Part 2 (1988) jsou považována za mezníky žánru. Byla důležitá a ovlivnila spoustu kapel. Dále pak Rage, později to byli Gamma Ray. V současné době je kapel hrající tento styl opravdu hodně, tak vzpomeňme například Sabaton ze Švédska, finské Stratovarius nebo anglické rychlíky Dragonforce.

Americký power metal nebo také nazývaný US power metal vznikl na konci 80. let a jeho představitelé byli - tak jako kapely v Evropě - ovlivněni tvorbou skupin Judas Priest a Iron Maiden. V Americe to v té době byly kapely Lizzy Borden, Virgin Steele nebo Jag Panzer.

Epický power metal
Tento styl má kořeny v klasickém heavy metalu a je spojen s prvky klasického rocku 70. let a může být jak rychlý tak i pomalý. Hodně power metalových kapel se řadí do tohoto ranku, protože mají epické texty. Jsou to třeba italští Rhapsody of Fire anebo němečtí Blind Guardian.

Symfonický power metal
Tak tento druh power metalu hrají kapely, které ve své tvorbě hodně používají klávesy nebo klasické nástroje. Typickými představiteli symfonického power metalu jsou například finské skupiny Sonata Arctica a Nightwish.


Sepsal: profugusmortis


Odkaz:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Power_metal

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti