Avantasia

Power metal a Speed metal
scarecrow

Re: Avantasia

Příspěvek od scarecrow » pon 13. čer 2011 18:46:42

Obrázek
I Love AVANTASIA
:rock: :rock: :rock: :rock: :rock:
PĚKNÝ NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ

Edit:POSLEDNÍ 2 DVD JE FAKT BOMBA.

6.10 2011 JSOU V PRAZE EDGUY S NOVÝM KONCERTNÍM TURNÉ K NOVÉ DESCE AGE OF THE JOKER.
100% JEDU.

Médea: Odpověď máš v SZ a OT promazáno.

Phulc

Příspěvek od Phulc » sob 08. zář 2012 16:19:20

Proč trapas ? Není to špatné , jen to mohlo býti tvrdší .
Nicméně obias se chystá na další díl opery tak jsem moooooc zvědav . :-DD
Co Tě nezabije , to se vrátí , ........... a zkusí to znovu !

Jironaut

Příspěvek od Jironaut » sob 28. čer 2014 19:57:39

Já jsem na Avantasii taky ujetej. Dostal jsem se k ní přes jednoho příbuzného a je to ta nejlepší věc, co pro mé metalové srdce mohl udělat. Každá písnička je masakr, sice nahráli i pár slabších kousků, ale to se dá odpusti, alespoň v případě Avantasie. Moje rozhodně nejoblíbenější album je The Scarecrow!

Mimochodem scarecrow, výbornej potisk :-)

meteoraBoy92

Příspěvek od meteoraBoy92 » sob 29. lis 2014 15:03:33

Mam rovnaky nazor ako kolega nado mnou, The Scarecrow nema konkurenciu co sa tyka ich diskografie. Akurat tento album pocuvam po dlhej dobe a dycha na mna prijemna nostalgia, na tomto albume som pred siestimi rokmi poriadne fical.

:parohac:

Eddie

Příspěvek od Eddie » sob 29. lis 2014 15:31:12

Avantasia je veľmi úspešný projekt. Kiežby bolo takých viac.

soulhunter93

Příspěvek od soulhunter93 » pát 05. úno 2016 9:40:19

Súhlasim tuto s Eddiem. Hlavne Metal Opera je úžasná, také sa dnes už nevidia moc

Metalist

Příspěvek od Metalist » ned 07. úno 2016 19:47:22

Obrázek

01 - Mystery Of A Blood Red Rose 3:51 :chjo:
02 - Let The Storm Descend Upon You 12:10 :-/
03 - The Haunting 4:42 :-/
04 - Seduction Of Decay 7:18 :eh:
05 - Ghostlights 5:45 :ano:
06 - Draconian Love 4:59 :shit:
07 - Master Of The Pendulum 5:04 :-/
08 - Isle Of Evermore 4:29 :shit:
09 - Babylon Vampyres 7:13 :ano:
10 - Lucifer 3:51 :-/
11 - Unchain The Light 5:06 ;-(
12 - A Restless Heart And Obsidian Skies 5:55 :smoke:

Celkový čas: 1:10:29

No... tak je tu nová AVANTASIA, a jak už bývá "dobrým" zvykem, zase žádná sláva. Tohle hodnocení by se mi psalo líp, kdyby bylo všechno špatně, ale když ony se tam najdou úplně suprový věci, a třeba takový Kiske je snad v nejlepší formě, co jsem ho kdy slyšel. O to větší je celkový výsledek škoda. Otvírák Mystery Of A Blood Red Rose je už klasický Tobiasův hit, který má oslovit i publikum neorientované na až tak tvrdou hudbu (což potvrzuje jeho účast v Eurovizi). Takové se v tvorbě jak EDGUY tak AVANTASIE objevují už někdy od alba Hellfire Club. Let The Storm Descend Upon You je docela dobrá, ale k tomu aby vybuchla v extázi úžasnýho zážitku jí prostě něco chybí. Dále jsou tu skladby, které obsahují chytlavé refrény, kolem kterých je ale postavena úplně nesmyslná skladba (Master Of The Pendulum, Unchain The Light...). Nebo přesněji, skladba která se k tomu danému refrénu moc nehodí. Naopak titulní Ghostlights a Babylon Vampyres nechávají vzpomenout na Sammetovy nejlepší roky tvorby. Dále tu máme pár věcí, které se zcela očividně pokusil obšlehnout ze svých starších písniček, a založit tak jejich oblíbenost na předešlém úspěchu (The Haunting=Death Is Just A Feeling Part 2; A Restless Heart And Obsidian Skies=Story Ain't Over Part 2). Jo a ať laskavě přestane vykládat, že nepíše svým vysněným hostům skladby na míru. Protože jak Isle Of Evermore (která vůbec nezní jako od novodobých WITHIN TEMPTATION :ee: ), která obsahuje i množství samplů, aby se Sharon cítila jako doma, tak Master Of The Pendulum (která vůbec nezní jako Marcovy party v NIGHTWISH, respektive v TAROT :ee: ), tak i Seduction Of Decay (QUEENSRYCHE sice neznám, ale Tate mi tady taky přijde jako ryba ve vodě) tohle tvrzení naprosto vyvrací. Lucifer zní poměrně zajímavě, jen mi přijde jakoby nedokončená. Z téhle měl Tobi zkusit udělat nějaký delší opus! Unchain The Light v sobě ukrývá ten nejzábavnější refrén celého alba. Kiske je v něm boží a ty sbory... :rock: Proto je taková škoda, že ji postihl už výše zmíněný jev. No a A Restless Heart And Obsidian Skies už jsou takové závěrečné titulky.

Shrnuto: Jako celek opravdu slabota, zvlášť oproti Sammetově dřívější tvorbě, na druhou stranu některé ty momenty jsou prostě kulervoucí a je znát, že v Tobiasovi to pořád je. Nicméně většina z nich už byla představena v Teaseru vypuštěném před vydáním alba, a tudíž odsud pramení moje zklamání. Na Tobiho asi ještě nezanevřu, ale už to není co to bývalo.
Pohřběte disko, zrušte na hlavu fén
Na bundu připněte si písmeno
M

Phulc

Příspěvek od Phulc » pát 22. dub 2016 12:45:34

Jen vaha : Myslím , že je velmi těžké , či snad nemožné , aby každé další album bylo lepší , než to předešlé . :winky: On Tobias si tu laťku z počátku nastavil hodně vysoko a leckomu přijde , že to už teď jaksi není ono , jenže je třeba si uvědomit , že i ta nejobyčejnější skladba je minimálně stejně dobrá , či lepší , než jakákoli jiná v dném žánru - berme s rezervou . To jen ke "kvalitě " posledního alba .
A pokud vím , tak o Tobim se ví , a on to nikdy nepopřel - ba naopak , že skládá lidem takzvaně na "míru " . Nikde jsem neslyšel opak , až tady od Tebe , ale možná mi něco uteklo .
Nicméně z jiného sudu : Koncert v Praha ve Fóru Karlín byl jedním slovem Úžasnej ! 3 hodiny muziky a hlavně : ŽÁDNÁ PŘEDKAPELA !!!!!! Předkapely jsou většinou fakt opruz ! :potlesk:
Co Tě nezabije , to se vrátí , ........... a zkusí to znovu !

Eddie

Příspěvek od Eddie » ned 17. črc 2016 9:59:17

Mne sa posledná Avantasia zdá celkom OK. Jasné, najviac sa mi pozdávajú prvé dve ale to tak bude asi navždy ;) Preto ma potešilo že k tejto priložili to koncertné CD. Reach out...je stále parádny kúsok. Inak pocit že to akosi upadá začínam mať pri tvorbe Edguy...

Odpovědět